Anna Małgorzata Stankiewicz

O mnie

Anna Małgorzata Stankiewicz portret

Nazywam się Anna Małgorzata Stankiewicz. Poznajesz mnie na blogu jako córkę, która próbuje zrobić użytek z odziedziczonego genu fotografii. Ale jestem też mamą Michała i Maćka, dwóch wspaniałych chłopaków stojących na progu dorosłości. Jestem żoną, ale wolę – partnerką Tomka, utalentowanego muzyka. Jestem też właścicielką małej firmy Multum, którą określam jako „pracownia tekstu i grafiki komputerowej”. Mieszkam na obrzeżach Warszawy, w Falenicy.

Moje fotografowanie

Fotografować zaczęłam mając kilkanaście lat. Potem fotografia towarzyszyła mi podczas podróży i pozwalała uwieczniać dorastanie moich synów. Fotografowałam aparatem analogowym, wygodnym kompaktem, jak i zaawansowaną lustrzanką. Kilka lat temu fotografia do mnie wróciła, angażując w stopniu większym niż kiedykolwiek przedtem. Duże znaczenie miało pojawienie się niewielkich bezlusterkowców. Lubię je łączyć z manualnymi, starymi obiektywami, eksperymentować. Próbuję sił w fotoreportażu, współpracuję z agencją Getty Polska. Jeden z moich reportaży stał się bazą dla samodzielnie zaprojektowanego zina pt. „Cud”, który wydałam w 30 egzemplarzach. Jestem związana z Falenickim Forum Fotograficznym FotoFalenica i kolektywem fotograficznym Kinokawiarni Stacja Falenica.

Imiona

Mam na imię Anna, ale używam też imienia Małgorzata. Dlaczego Małgorzata? Przeczytaj mój pierwszy wpis na blogu, który jest tutaj.

Scroll Up