Anna Małgorzata Stankiewicz

O mnie

Anna Małgorzata Stankiewicz portret

Nazywam się Anna Małgorzata Stankiewicz. Poznajesz mnie na blogu jako córkę, która próbuje zrobić użytek z odziedziczonego genu fotografii. Ale jestem też mamą Michała i Maćka, dwóch wspaniałych chłopaków stojących na progu dorosłości. Jestem żoną, ale wolę – partnerką Tomka, utalentowanego muzyka. Jestem też właścicielką małej firmy Multum, którą określam jako „pracownia tekstu i grafiki komputerowej”. Mieszkam na obrzeżach Warszawy, w Falenicy.

Moje fotografowanie

Fotografować zaczęłam mając kilkanaście lat. Potem fotografia towarzyszyła mi podczas podróży i pozwalała uwieczniać dorastanie moich synów. Fotografowałam aparatem analogowym, wygodnym kompaktem, jak i zaawansowaną lustrzanką. Kilka lat temu fotografia do mnie wróciła, angażując w stopniu większym niż kiedykolwiek przedtem. Duże znaczenie miało pojawienie się niewielkich bezlusterkowców. Lubię je łączyć z manualnymi, starymi obiektywami, eksperymentować. Próbuję sił w fotoreportażu, współpracuję z agencją Getty Polska oraz Gazetą Wawerską. Jeden z moich reportaży stał się bazą dla samodzielnie zaprojektowanego zina pt. „Cud”, który wydałam w 30 egzemplarzach. Jestem związana z Falenickim Forum Fotograficznym FotoFalenica i kolektywem fotograficznym Kinokawiarni Stacja Falenica. Aktualnie najbardziej pochłania mnie przygotowywanie książki fotograficznej, mojego hołdu dla taty.

Imiona

Mam na imię Anna, ale używam też imienia Małgorzata. Dlaczego Małgorzata? Przeczytaj mój pierwszy wpis na blogu, który jest tutaj.

Scroll Up